PostHeaderIcon Rekolekcje duchowieństwa

W dniach 27 i 28 marca br. w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach odbyły się rekolekcje wielkopostne duchowieństwa dekanatu siemiatyckiego.

 

 

 

Podczas utrenii sprawowanej w czwartek wieczorem wszyscy duchowni przyst─ůpili do sakramentu ┼Ťw. spowiedzi, kt├│r─ů przyj─Öli ks. mitrat Borys Domaracki i ks. mitrat Eugeniusz Zabrocki. Pi─ůtkowy s┼éoneczny poranek rozpocz─Öto od czas├│w wielkopostnych celebrowanych przez proboszcza parafii ks. mitrata Bazylego Litwiniuka, podczas kt├│rych rzesza wiernych w tym m┼éodzie┼╝ przyst─ůpi┼éa do ┼Ťw. spowiedzi. Tu┼╝ przed godzin─ů dziewi─ůt─ů duchowni i wierni zebrali si─Ö przy zachodnich drzwiach ┼Ťwi─ůtyni oczekuj─ůc przybycia Jego Ekscelencji Biskupa Jerzego, kt├│ry z b┼éogos┼éawie┼ästwa Jego Eminencji Metropolity Sawy przewodniczy┼é Liturgii Uprzednio Po┼Ťwi─Öconych Dar├│w. Podczas Liturgii kazanie wyg┼éosi┼é ks. Wiaczes┼éaw Domaracki. Kulminacyjnym punktem ┼Ťw. Liturgii by┼éa Eucharystia, do kt├│rej przyst─ůpili wszyscy obecni w ┼Ťwi─ůtyni. Po nabo┼╝e┼ästwie z arcypasterskim pouczeniem zwr├│ci┼é si─Ö W┼éadyka Jerzy wyra┼╝aj─ůc podzi─Ökowanie proboszczowi i wszystkim innym, kt├│rzy przyczynili si─Ö do zorganizowania rekolekcji. Podczas pi─ůtkowych nabo┼╝e┼ästw ┼Ťpiewa┼é m┼éodzie┼╝owy ch├│r parafii Zmartwychwstania Pa┼äskiego pod dyrekcj─ů matuszki Marii Demczuk.

Galeria zdj─Ö─ç

 

 

Poprawiony (wtorek, 01 kwietnia 2014 19:56)